Manisa'da 30 dekar karaçam ormanı yandı

Manisa'nın Alaşehir ilçesinde çıkan yangında 30 dekar karaçam ormanı yandı.

Manisa'da 30 dekar karaçam ormanı yandı

Alaşehir ilçesine bağlı Bahçedere Mahallesi Arapdere mevkiinde çıkan orman yangınında yaklaşık 30 dekar alan yandı. Yangının çıkış nedeni henüz belirlenemezken, ormanlık alanda alevlerin bir anda yayılması üzerine, Manisa Büyükşehir Belediyesi Alaşehir, Salihli, Sarıgöl, Kula itfaiye ekipleri, orman yangın söndürme ekipleri, Alaşehir Belediyesi Fen İşleri ekiplerinin müdahalesi ile yaklaşık 2 saatte alevler kontrol altına alındı. Yangında soğutma çalışmaları sürüyor.

Yangına yaklaşık 50 yangın söndürme ekibi, Evrenli ve Bahçedere Mahallesi sakinleri, 8 arazöz, 1 tanker, 4 ilk müdahale aracı ile ekiplerin yoğun mesaisi sonunda yangın kontrol altına alındı.

Alaşehir Kaymakamı Abdullah Uçgun yangın alanında incelemelerde bulundu.

Kaymakam Uçgun, "Bugün saat 17.30 sıralarında Bahçedere Mahallesi Arapdere mevkiinde henüz nedeni belirlenemeyen orman yangını çıktı. Alaşehir Orman İşletme Şefliği, itfaiye ekipleri, Alaşehir Belediyesi yangın söndürme ekipleri ve mahalle sakinleri yangına müdahalesi ile yangın, kontrol altına alındı. Yaklaşık 30 dekar alanın yandığı alanda, yangın kontrol altına alındı ve soğutma çalışmaları devam ediyor. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Jandarma yangınla ilgili soruşturmayı sürdürüyor.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER