Seyhan Baraj Gölü'ndeki duba üstü barakalar, kıyıya çekilmeye başlandı

Adana'da valilik kararıyla kaldırılması gerektiği bildirilen, Seyhan Baraj Gölü’ndeki dubalar üzerine inşa edilen ve günlüğü 700 liradan kiralanan yüzen barakalar, kıyıya çekilmeye başlandı.

Seyhan Baraj Gölü'ndeki duba üstü barakalar, kıyıya çekilmeye başlandı

Adana'da kentin tam ortasında kalan ve çevresindeki yeşil alanlarla yazın cazibe merkezi olan Seyhan Baraj Gölü’ne izin alınmadan yapılan baraka evlerin oluşturduğu kirliliğin basına yansıması üzerine harekete geçildi.

Adana Valiliği, internet üzerinden günlük 700 TL'ye kiraya verilen göl üzerindeki barakaların kaldırılması için 25 Ekim'e kadar süre verdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, barakaların verilen süreye rağmen kaldırılmaması halinde ekipler tarafından kaldırılacağı belirtilerek, "Seyhan Baraj Gölü’nde, çevre ve görüntü kirliliğine yol açan bu baraka tarzı evlerin hiçbir yasal dayanağı yoktur. Ayrıca bu evler, vatandaşlarımızın can güvenliğini de tehlikeye düşürmektedir. Bu gerekçeler doğrultusunda bu barakaların kaldırılması için valiliğimizce sahiplerine 25 Ekim’e kadar süre verilmiştir. Bu süre zarfında yüzen evler, Seyhan Baraj Gölü’nden sahipleri tarafından kaldırılmadığı takdirde kamu gücü kullanılarak kaldırılacaktır" denildi.

İLANLAR KALDIRILDI, BARAKALAR KIYIYA ÇEKİLMEYE BAŞLANDI

Açıklamanın ardından göldeki yüzen barakaların bazıları, kıyıya çekilmeye başlandı. Göldeki barakalarda azalış görüldü. İnternetteki 'kiralık' ilanlarının kaldırılması da dikkat çekti.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER