Meteoroloji’den Antalya için ‘kırmızı kod’lu aşırı yağış uyarısı: Üç ilçede okullar tatil

Meteoroloji 4'üncü Bölge Müdürlüğü'ne göre, bu geceden itibaren Antalya merkezde, zamanla batı ilçelerinde aşırı yağış, yüksek kesimler başta olmak üzere Kemer, Kumluca ve Finike'de yerel olarak 300 kilo/metrekare yağış bekleniyor.

Meteoroloji’den Antalya için ‘kırmızı kod’lu aşırı yağış uyarısı: Üç ilçede okullar tatil

Meteoroloji 4’üncü Bölge Müdürlüğü, Antalya ve batı ilçelerinde ‘aşırı yağış’ uyarısında bulundu.

Yapılan açıklamada bu geceden itibaren Antalya merkezde, zamanla batı ilçelerinde aşırı yağış (100-200 kilo/metrekare), yüksek kesimler başta olmak üzere Kemer, Kumluca ve Finike’de yerel olarak 300 kilo/metrekare yağış beklendiği belirtildi.

Yağışların, bin 400 metre üzerindeki yüksek kesimlerde yoğun kar yağışı şeklinde olacağı bildirilen açıklamaya göre, rüzgarın güneydoğu yönünden fırtına şeklinde (50-80 kilometre/saat), batı ilçelerinde zaman zaman 90 kilometre/saat esmesi bekleniyor. Cuma günü öğle saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi beklenen aşırı yağışların oluşturabileceği sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, yıldırım, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları için uyarı yapıldı.

Kemer, Kumluca ve Finike’de okullar tatil

Yarın için  ‘kırmızı kod’ uyarısı verilen Kemer, Kumluca ve Finike ilçelerinde, 30 Aralık günü ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün ara verildi. Kumluca Kaymakamı Uğur Kolsuz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Antalya Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereğince beklenen yoğun yağış nedeniyle ilçemizde 30 Aralık günü 1 gün süreyle eğitime ara verilecektir” dedi

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2021, 15:11

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER