Doğal gazda mesken tarifesi sabit kaldı

Doğal gazda kasım ayı için mesken tarifesi sabit kaldı. Sanayi aboneleri ve elektrik üretim amaçlı tarife ise ekim ayına göre arttı.

Doğal gazda mesken tarifesi sabit kaldı

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ'nin (BOTAŞ) internet sitesinde kasım ayına ilişkin tarife tablosu yayımlandı.

Konutlarda doğal gaza zam yok

Buna göre, BOTAŞ'ın konut tüketicileri için gaz dağıtım şirketlerine kasımda uygulayacağı satış fiyatı mevcut tarifede olduğu gibi 1000 metreküp doğal gaz için 1488 lira olarak sabit kaldı.

Kasımda yıllık tüketimi 300 bin metreküpün üzerinde olan serbest tüketicilerin kullandığı 1000 metreküp doğal gazın fiyatı ekim ayına göre yaklaşık yüzde 48 artarak 3 bin 500 liraya çıktı.

Söz konusu ayda organize sanayi bölgesi veya kullanıcı birliği abonelerinin tükettiği 1000 metreküp doğal gazın fiyatı ise yaklaşık yüzde 48 artarak 3 bin 482 liraya yükseldi.

Ayrıca elektrik üretim santrallerinin kullandığı 1000 metreküp doğal gazın fiyatı yaklaşık yüzde 46 artışla 4 bin lira oldu.

BOTAŞ'tan açıklama

BOTAŞ doğalgaz fiyatlarıyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"1 Kasım 2021 tarihinden geçerli llmak üzere konutlarda kullanılan doğalgaz tarifesinde kasım ayında bir değişiklik yapılmamıştır. Artan maliyetlerden dolayı büyük sanayi ve ticari kuruluşları abone grubuna yüzde 48,40, elektrik amaçlı kullanılan doğalgaz tarifesinde yüzde 46,82 oranında artış yapılmıştır."

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER