Ankara'daki fırtınada AFAD binasının duvarı uçtu

Ankara'da yaklaşık 1 saat süren fırtına ve sağanak yağış nedeniyle İçişleri Bakanlığı'na bağlı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) Dumlupınar Bulvarı üzerindeki binası etkilendi. Binanın çatı katına yakın olan bölümündeki duvarlar uçtu.

Ankara'daki fırtınada AFAD binasının duvarı uçtu

İstanbul, Bursa, Yalova'nın ardından Ankara'da dün öğleden sonra kuvvetli sağanak yağış ve fırtına etkili oldu. Eskişehir Yolu üzerindeki AFAD'ın Başkanlık binası da fırtınadan etkilendi. 

AFAD, Başkanlık binasında meydana gelen kaplamaların kopması ile ilgili açıklama yaptı. Sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda; "Bugün Ankara'da meydana gelen şiddetli fırtınayla birlikte yağan yağmur esnasında Başkanlık binamızda AFAD logomuzun bulunduğu alandaki kaplamada kopmalar meydana gelmiştir. Başkanlık binamızda herhangi bir yapısal hasar bulunmamaktadır." denildi.

Şiddetli rüzgar nedeniyle binanın duvarı uçtu. Uçuşan duvar parçaları, Başkanlık binasının bahçesine düştü. Görüntüleri paylaşan CHP Genel Başkan Başdanışmanı Deniz Demir"AFAD binasının yağmur ve fırtınadan sonraki hali" dedi. 

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER