Haberler
Son Dakika
Japonya sokaklarının temizlik sırrı...
Japonya sokaklarının temizlik sırrı...
Japonya sokaklarında çöp kutularının olmaması, birçok turist için biraz gizemli olabilir ve aykırı gelebilir. Hatta online forumlara baktığınızda bu konu hakkında çok fazla sayıda mesaja denk gelebilirsiniz. Trip Advisor gibi seyahat sitelerinde dahi Japonya’da turistlerin çöplerini atmak için bir çöp kutusu bulmakta zorlanabilecekleri vurgulanıyor. Elbette Japonya’da sokaklarda çöp kutularının olmamasının bir nedeni var.
'Yaratıcı kadınlar' işbaşında!
'Yaratıcı kadınlar' işbaşında!
İZMİR'in iki üniversitesinin mühendislik ve mimarlık bölümlerinde görev yapan kadın akademisyenlerinden oluşan Türkiye Biyotasarım Takımı, yapısal, mimari ve endüstriyel alanlarda kullanılabilecek çevreye duyarlı biyotasarım ürünler geliştiriyor.
Özel Haber
Aydın ve Çanakkale’den sonra sıra Marmaris’e...
Aydın ve Çanakkale’den sonra sıra Marmaris’e...
CHP’li Erbay: Köylülerin bir kulübe bile yapmasına izin verilmeyen bir alana jeotermal enerji santrali kurulmak isteniyor
İmamoğlu: Düşük karbon salınımına...
İmamoğlu: Düşük karbon salınımına...
8. Uluslararası Doğal Gaz Kongresi & Fuarı INGAS 2019'un açılış programında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Bu şehrin adil, yaratıcı, aynı zamanda yeşil bir kent olması hususunda vizyonumuzun içerisinde enerji ve çevre konuları çok ama çok öncelikli olacaktır. Bu çerçevede İstanbul'da düşük karbon salınımına geçiş için yeni teknolojilere çok önem vereceğiz. Bu konudaki çalışmalarımızı hızlıca başlattık" dedi.
Litresi 100 bin liradan zeytinyağı!
Litresi 100 bin liradan zeytinyağı!
Muğla'nın Milas ilçesinde yaklaşık 3 bin yıllık olduğu belirtilen anıt ağaçtan elde edilen zeytinyağının litresi 100 bin liradan açık artırmaya sunulacak.
Son Dakika
Soyer yaraları sarmak için kampanya başlattı
Soyer yaraları sarmak için kampanya başlattı
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 18 Ağustos’ta Karabağlar’da başlayan ve 5 bin hektardan fazla alanın etkilendiği yangının yaralarını sarmak için başlattığı yardım kampanyası için hesap numaraları paylaşıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda yardım kampanyası için çağrıda bulundu.
Yazarlar
Haşmet YALTIRAK
Haşmet YALTIRAK 05 Şubat 2019, 19:11
SIFIR ATIK
Son günlerde sıkça duymaya başladığımız ‘Sıfır Atık’ felsefesi ile yaşam, bir çoğumuz için yeni bir süreç olarak görülse de bazılarımız uzun süredir buna uyumlu yaşamaya başlamıştı bile. Sıfır...
Yılmaz KURT
Yılmaz KURT 15 Mayıs 2019, 13:09
YILMAZ KURT ÇEVRE HABER YAZILARINA BAŞLIYOR
Çevre Haber İmtiyaz Sahibi Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Yılmaz KURT köşe yazılarıyla Ege Ajansımızda.  Yılmaz KURT Kimdir?, Yılmaz KURT, Türk iş adamı. Arsatürk Gayrimenkul İnşaat...
Firma Rehberi
Röportajlar